آرایش صورت بر اساس فرم صورت

آرایش صورت بر اساس فرم صورت

 

آموزش آرایش صورت بر اساس فرم صورت ( بیضی،گرد،قلبی،کشیده و…)

 

برای زیباتر دیده شدن چشم ها، لب ها و گونه های می بایست آرایش درست و به جا انجام دهید. بنابراین، باید آرایش را با توجه به فرم صورت خود انتخاب کنید.

 

در کل، تمام افراد یکی از ۵ نوع فرم صورت را دارند: بیضی، کشیده، گرد، چهارگوش و قلبی شکل. هریک از این فرم های صورت ویژگی های خاص خود را دارد. شما می توانید از راهنمای زیر برای آرایش صورت خود به بهترین شکل استفاده کنید:

 

بیضی

اگر چهره ای بیضی شکل دارید، از رژگونه صورتی ملایم استفاده کنید؛ چرا که اگر قرمزی گونه زیاد شود آرایش شما زننده به نظر می رسد. اما اگر از رژگونه پررنگ استفاده کردید، می توانید با کمی پودر آرایشی رنگ آن را محو کنید.

 

برای استفاده از سایه چشم وسواس نداشته باشید. فقط از ترکیب رنگ تیره استفاده کرده و قرینه سایه ها را رعایت کنید.

 

برای لب ها نیز از رنگ تیره و کمی براق استفاده کنید.

 

کشیده

برای زیباتر شدن این نوع صورت ها تنها کافی است رژگونه صورتی را به صورت افقی، درست روی استخوان گونه بکشید. توجه داشته باشید سایه زدن با رژگونه در اطراف بینی یکی از رایج ترین اشتباهات آرایشی برای این نوع چهره ها است.

 

سایه چشم خود را در امتداد خط چشم و کمی به سمت شقیقه ها بکشید تا صورت تان گردتر به نظر برسد.

 

برای لب ها محدودیتی ندارید و می توانید از رژ مورد علاقه خود استفاده کنید.

 

گرد

در حقیقت آرایش این فرم صورت کمی دشوار است. شما می بایست رژگونه را به صورت مایل از بالای استخوان گونه به سمت گوشه لب ها بکشید.

 

چشم های خود را با رنگ های مات و به سمت بالای پلک آرایش کنید.

 

لب بالایی شما باید کمرنگ تر از لب پایینی تان باشد.

 

چهارگوش

در این نوع صورت که با چهره آنجلینا جولی شناخته می شود، باید رژگونه را فقط زیر استخوان گونه استفاده کرد تا استخوان فک بهتر دیده شود.

 

خط چشم را تا بالای پلک بکشید.

 

از رژ کمرنگ استفاده کنید؛ چرا که رنگ های پررنگ صورت تان را درشت تر نشان خواهد داد.

 

قلبی شکل

این فرم صورت یکی از بهترین و زیباترین مدل های صورت است؛ زیرا برای زیبایی نیاز به آرایش خاصی ندارد. بنابراین، رژگونه را درست روی استخوان گونه زده و از خط چشم باریک و رژ لب کمرنگ استفاده کنید.