طرز تهیه پنکیک مراکشی بسیار خوشمزه

طرز تهیه پنکیک مراکشی بسیار خوشمزه

 مواد لازم برای ۶ نفر

آب گرم-  یک فنجان

مخمرخشک فعال –  نصف قاشق چای خوری

شکر- نصف قاشق چای خوری

شیر- یک فنجان

آرد ساده – یک فنجان

آرد سمولینا  –  یک فنجان

تخم مرغ –  ۲ عدد

بکینگ پودر – ۲ قاشق چای خوری

نمک –  یک قاشق چای خوری

کره –  ۶ قاشق غذاخوری

عسل – سه چهارم فنجان

عرق بهار نارنج ( به دلخواه) – یک قاشق چای خوری

 

طرز تهیه پنکیک مراکشی
آب گرم، مخمر و شکر را در کاسه همزن بریزید و بدون هم زدن آن را ۵ دقیقه به حال خود رها کنید تا مخمر شروع به  پف کردن کند. سپس شیر، آرد ساده، آرد سمولینا، تخم مرغ،  بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید.ترکیب را حدود ۲-۱ دقیقه با همزن هم بزنید تا خمیری یکدست و روان به دست آید. اجازه دهید خمیر به مدت ۳۰ دقیقه داخل کاسه بماند

 

برای تهیه شربت مخصوص پنکیک، کره، عسل وعرق بهار نارنج را روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره آب شود و مایه شروع به جوشیدن کند.سس را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا خنک شود.ماهیتابه نچسبی را روی حرارت متوسط قرار دهید. خمیر پنکیک را دوباره چند ثانیه هم بزنید تا روان و یکدست شود. زمانی که ماهیتابه داغ شد با ملاقه مقداری از خمیر را  بردارید و داخل ماهیتابه بریزید.

 

پنکیک را حدود ۳ دقیقه بپزید تا روی آن شروع به حباب زدن کند. نیازی به برگرداندن و پختن طرف دیگر پنکیک نیست.به همین ترتیب تمام پنکیک ها را آماده کنید.بعد از هر ۳ یا ۴ پنکیک، خمیر را کمی هم بزنید تا مجدد حالت نرم و یکدست پیدا کند.هنگامی که پنکیک ها هنوز داغ است آنها را با فاصله از هم داخل ظرف بچینید.

 

اگر مانند پنکیک عادی، آن ها را روی هم قرار دهید ممکن است به هم بچسبد.  پنکیک ها را در ظرف سرو بچینید و به مقدار لازم از شربت روی هر پنکیک بریزید .