تهیه مربای گل محمدی با گل خشک

تهیه مربای گل محمدی با گل خشک


گل سرخ را پس از پاك كردن و شستن سه چهار بار بجوشانيد و ...

 

مواد لازم

گل سرخ خشك تبريز: 100 گرم


شكر : 1 كيلو


آب : 2 ليوان


جوهر ليمو : 4/1 قاشق چايخوري


رنگ قرمز به ميزان لازم

 

 

طرز تهيه

در ابتدا گل سرخ را پس از پاك كردن و شستن سه چهار بار بجوشانيد و هر بار آن را آبكش كرده و دوباره روي آن آب بريزيد و مجدداً بجوشانيد تا تلخي آن گرفته شده و گل سرخ پخته شود.

 

شكر و آب را روي حرارت بگذاريد تا شكر كاملاً حل شود. در مرحله آخر آبكشي كردن گل سرخ آن را زير دندان امتحان كنيد تا تلخ نباشد و پخته باشد. سپس آن را درون شربت ريخته و بجوشانيد تا جا بيفتد و قوام آيد. بعد رنگ قرمز را كم كم اضافه كنيد تا رنگ دلخواه شما به دست آيد. سپس هم بزنيد تا كاملاً يكدست شود.

 

در آخر جوهر ليمو را اضافه كرده، 5 دقيقه بجوشانيد و از روي حرارت برداريد. مرباي آماده را بعد از اينكه كاملاً خنك شد، درون شيشه بريزيد.

 

نكته: رنگ هاي مخصوص را از فروشگاه هاي لوازم قنادي تهيه كنيد. ضمناً رنگ ها به صورت رنگ مايع و يا پودري موجود است. رنگ مايع را قطره قطره و كم كم به مربا اضافه كنيد و اجازه دهيد كمي بجوشد تا رنگ بياندازد. بعد در صورت لزوم دوباره رنگ اضافه كنيد.

 

رنگ هاي پودري را به مقدار 4/1 قاشق چايخوري در 2 قاشق غذاخوري آب جوش حل كرده و كم كم به مربا اضافه كنيد.استفاده از رنگ فقط براي تغيير رنگ و يا خوشرنگ شدن آن است و در صورت دلخواه مي توان آن را حذف كرد.