دمنوشی ساده برای رفع افسردگی

دمنوشی ساده برای رفع افسردگی

«سیب و به» را رنده و خشک کنید و به عنوان چای دم کنید؛به گزارش پرشین تک: این کار به تقویت اعصاب و کاهش افسردگی کمک  می کند. نعمت‌ا… مسعودی متخصص طب سنتی گفت: یکی از ضروریات زندگی توجه به سلامت روان است که گاهی با روشهای ساده می توان تا حدی تنش و استرس را از خودمان دور کنیم.

 

افسردگی چیست؟
افسردگی بیماری است که طی آن فردغمگین است و علاقه‌اش را به کارهایی که قبلا انجام می‌داده  است، از دست می‌دهد. همچنین عملکرد روزانه‌اش مختل می‌شود و این شرایط حداقل به مدت ۲ هفته ادامه پیدا می‌کند.

 

این متخصص طب سنتی گفت:‌ روحیات یک فرد همچون حسد و کینه می‌تواند بر بدن اثرگذار باشد. حکیم‌ جرجانی می‌گوید  حالات روحی، بیماری‌های جسمی ایجاد می‌کند. مثلاً بیماری زخم معده در بسیاری از موارد ناشی از حالات روحی است و کسی که این بیماری را دارد تا زمانی که حالات روحی خود را درمان نکند، با کمک دارو بهبود پیدا نمی کند.

 

جسم و روح به یکدیگر وابسته است، بیماری‌های جسمی نیز می‌تواند مشکلات روحی ایجاد کند. مثلاً کسی که یبوست دارد و روده‌اش درست کار نمی‌کند دچار افسردگی می‌شود که باید برای درمان افسردگی این فرد ابتدا مشکل جسمی او را برطرف کرد.

 

مسعودی اضافه کرد: گیاهانی همچون زعفران و استوقودوس مغز و قلب را تقویت می کند و حالات روحی فرد را تسکین می بخشد اما تا زمانی که عامل این بیماری در فرد درمان نشود، این درمان‌‌ها به تنهایی جوابگو نخواهد بود.این متخصص طب سنتی گفت: یکسری میوه‌ها و گیاهانی وجود دارد که در کنار درمان بیماری،  کمک کننده است.ساده‌ترین آن‌ها «سیب» است، بو کردن سیب شادی‌آفرین است،همچنین میوه «به» به تقویت قلب، مغز و حالات روحی کمک می‌کند.