تبریک تولد امیر غفور توسط علی ضیا در پیج رسمی اش

تبریک تولد امیر غفور توسط علی ضیا در پیج رسمی اش

 

به گزارش پرشین تک علی ضیا مجری سرشناس برنامه های تلویزیونی با انتشار عکسی تولد ملی پوش والیبال ایران را تبریک گفته و از المپیکی شدن والیبال ابراز خوشحالی کرده است. او در پیج رسمی اش با انتشار عکسی از این ملی پوش والیبال نوشته است:

 

«شانزدهم خرداد در کاشان به دنیا آمدی تا امروز ایران بهت افتخار کنه.تولدت مبارک همشهری جان.فکر می کنم بهترین کادوی تولدت رو امسال گرفتی اونم حضور توی المپیک بود.»امیر غفور (زادهٔ ۱۶ خرداد ۱۳۷۰ در کاشان) بازیکن تیم ملی والیبال ایران و باشگاه پیکان تهران است.

 

تبریک تولد امیر غفور توسط علی ضیا (عکس)

 

امیر غفور در کاشان والیبال خود را شروع کرد. او پس از طی کردن مراحل پیشرفت سر از تیم ملی جوانان در آورد و در ادامه لیگ به همراه باریج اسانس کاشان درخشش خاصی داشت و به تیم ملی ایران دعوت شد. وی در مسابقات انتخابی المپیک ۱۳۹۱ از ستارگان تیم ملی بود.[۱] غفور در مسابقات قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳ به عنوان بهترین اسپک زن انتخاب شد.

 

وی اولین جایزه معتبر خود را در این مسابقات به دست آورد. غفور در قهرمانی جهان ۲۰۱۴ یکی از ستاره‌های تیم ملی والیبال ایران بود. در لیگ جهانی ۲۰۱۵ او به علت مصدومیت قادر به بازی در ترکیب ثابت تیم نبود و کواچ در اکثر بازیها از شهرام محمودی به عنوان قطر پاسور تیم ملی استفاده کرد.