درمان اساسی معده درد با این گیاهان دارویی

درمان اساسی معده درد با این گیاهان دارویی

اگر از بیماریهای معده رنج می برید بهترین درمان استفاده از گیاهان دارویی می باشد زیرا خوردن داروهای شیمیایی نه تنها زیاد موثر نیست بلکه زیان آور هم هست به گزارش پرشیت تک برای درمان دردهای معده و تسکین آن می توانید از ترکیب آرد گندم و عسل و زعفران حلوایی تهیه نموده و میل نمائید . همچنین مخلوط مقداری عسل با ریشه و برگ تازه کرفس کوبیده می تواند موثر باشد و می بایستی روزی سه بار هر وعده یک قاشق مربا خوری بعد از غذا میل نمایید .

 

برای سالمندان نیز توصیه می شود شیر و عسل میل نمایند که بسیار نافع و روده ها را نرم میکند.برای درمان زخم معده ، انجیر و عسل را به نسبت مساوی مخلوط نموده و میل نمایید همچنین می توانید ۲۰ گرم برگ و ریشه کاسنی را در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کرده آن را با عسل صبح ناشتا دو فنجان میل نمایید. میل نمودن یک قاشق غذاخوری عسل هر روز صبح ناشتا بسیار نافع بوده همانطور که امام صادق (ع) فرموده است” خوردن عسل با آب گرم درد معده را برطرف میکند.”

 

برای درمان نفخ معده ، کره و عسل میل نمائید همانطور که امام صادق (ع) می فرماید”خوردن عسل با سیاه دانه جهت رفع گازهای شکم (نفخ معده) مفید است” . همچنین می توانید یک قاشق چای خوری پودر زنیان را با یک استکان عسل مخلوط نموده و بعد از هر وعده غذا یک قاشق چای خوری میل نمایید و یا از مخلوط تخم کرفس ۱۵ گرم . بادیان (رازیانه) ۱۰ گرم . زنیان ۱۰ گرم و با ۲۵۰ گرم عسل روزی سه قاشق مربا خوری بعد از غذا استفاده کنید .

 

در موقع ترش کردن معده و باد گلو (آروغ زدن ) و بدون اراده آب از دهان جاری شدن که از علایم سردی معده می باشد جهت معالجه باید تا بهبودی کامل صبح ناشتا به میزان یک قاشق مربا خوری عسل میل نمایید.برای درمان آروغ زدن (سکسکه) ، می توانید از مخلوط فلفل سیاه نیم مثقال. زنجبیل نیم مثقال. سراب یک مثقال . گل ارمنی یک مثقال با یک استکان عسل روزی سه قاشق چای خوری استفاده کنید .برای درمان ورم معده سه قاشق غذاخوری پودر ریحان را در یک لیتر آب دم نموده و صاف کرده آن را با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط روزانه سه استکان مصرف نمائید درمان کننده ورم معده . روده و یبوست می باشد.