درخشان کردن موهایتان با این ترکیب گیاهی

درخشان کردن موهایتان با این ترکیب گیاهی

به راحتی با ترکیب چند گیاه در مزل موهای خود را زیبا و درخشان کنید شنبلیله گیاهی است که  در ایران ،نواحی اطراف دریای مدیترانه و جنوب آسیا رشد می‌کند و در کشورهای هند، چین، پاکستان، ایتالیا، مصر، یونان و … به‌وفور یافت می‌شود. درخور ذکر است که علاوه بر برگ‌های سبز گیاه شنبلیله، دانه شنبلیله نیز سرشار از مواد مغذی است و ارزش غذایی بالایی دارد.

 

به گزارش پرشین تک این گیاه سرشار از مواد معدنی چون مس، پتاسیم، کلسیم، آهن، سلنیم، روی، منگنز و منیزیم است  و ازنظر ویتامینی نیز دارای انواع ویتامین‌های گروه B مانند تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پیریدوکسین، فولیک اسید و نیز ویتامین A و C است . دانه‌های این گیاه سرشار از پروتئین، لیزین، تریپتوفان،  ساپونین و دیوسژنین (ترکیبی که خواص شبه استروژنی دارد) است.به نقل از سایت هلث نیوز ،این گیاه علاوه بر پوست برای مو نیز مفید است ورشد مو را تقویت  می‌کند و ریزش مو و آسیب‌دیدگی را کاهش می‌دهد.

 

لکه‌ها ی پوستی را کاهش می‌دهد .این گیاه باعث تصفیه خون و پوست صاف‌تر می‌شود.علاوه بر مصرف خوراکی استفاده از آن به‌طور موضعی نیز مفید است.شستن مو با دمنوش آن ریزش مو را کاهش می‌دهد و مشکلات متعدد مو مانند طاسی و شوره سر را برطرف می‌کند.

 

برای ابریشمی شدن مو دانه شنبلیله پودر شده را با ماست و روغن‌زیتون مخلوط‌کنید و به موها بمالید و به مدت نیم  تا یک ساعت بگذارید بماند سپس شست وشو دهید .ماست برای مو بسیار مفید است و به‌عنوان نرم‌کننده عمل می کند، درحالی‌که پودر شنبلیله باعث رشد و شادابی مو می‌شود.برای به دست آوردن نتیجه خوب این ماسک را هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید.