موارد بسیار مهم لایه برداری پوست

موارد بسیار مهم لایه برداری پوست

لایه برداری پوست گاهی میتواند مفید باشد و گاهی هم بسیار بد و ازار دهنده.. اسکراب به معنای ساییدن و برداشتن لایه‌های سطحی پوست است؛  بنابراین اسکراب روزانه به پوست آسیب می‌رساند.به گزارش پرشین تک، شهلا انشاییه، متخصص پوست و مو با بیان این که اسکراب‌هایی به صورت شوینده‌هایی حاوی ذرات زبر در بازار موجوداست،

 

گفت: این ذرات زبربیشتر از هسته زرد آلو تشکیل شده‌ است. افراد به صورت حرکات دورانی پوست خود را با این اسکراب‌ها می‌شویند و این دانه‌های ریز وزبرپوست را تمیز و به بازشدن منافذ پوست کمک می‌کند.

 

در گذشته از سفیداب‌ برای لایه برداری ملایم سطحی پوست استفاده و لایه‌های سطحی و مرده پوست از این طریق برداشته می‌شد.این متخصص پوست و مو با بیان این که اسکراب با توجه به نوع پوست، معمولا هفته‌ای یک یا دو مرتبه انجام می‌شود، گفت: لایه برداری‌های عمیق پوست توسط پزشک انجام می‌شود و افراد نباید خودسرانه اقدام به لایه‌برداری کنند.

 

وی با بیان این که افراد پوست مشابه یکدیگر ندارند و بهتر است از کرم‌های لایه‌بردار متناسب با نظر متخصص استفاده کنند، افزود: در بسیاری مواقع افراد اصلا نیازی به استفاده از لایه ‌بردارندارند.لایه بردارها همان اسیدهای میوه‌ای است که در برخی کرم‌ها وجود دارد. وی  افزود: در برخی مواقع در آرایشگاه‌ها توصیه به انجام لایه‌برداری می‌شود که این عمل اشتباه است.