سوزش و خارش واژن از علت تا راه درمان سریع

سوزش و خارش واژن از علت تا راه درمان سریع

 

خارش واژن یکی از شرایط ناخوشایند است که خانم ها را بطور منظم درگیر می کند خارش یا سوزش دراطراف واژن می تواند به دلیل باکتری ها ، قارچها ، عفونت های قارچی یا محرک های شیمیایی، یائسگی، بیماری های مقاربتی باشد. علاوه برخارش واژن برخی خانم ها قرمزی ، التهاب  و بوی نامطبوع را در این عضو مهم خود احساس می کنند که بایستی در صورت شدید بودن آن به پزشک مراجعه کرد.

 

سوزش و خارش ناحیه تناسلی زنان یکی از اصلی ترین علل مراجعه آنها به پزشک متخصص است، برای درمان خارش واژن در منزل می توان از نسخه های فوری طب سنتی استفاده کرد. برای جلوگیری ازاین اتفاق خانم ها باید بهداشت را رعایت ورژیم غذایی سالمی داشته باشند. پرشین تک دراین متن راه های موثری را به شما ارایه می نماید.

 

اصلی ترین دلایل خارش و سوزش واژن به گفته ی متخصصان شامل:

بیماری های مقاربتی

کلامیدیا، سوزاک، تریکومونا، زگیل ناحیه تناسلی و تبخال ناحیه تناسلی باعث خارش و علائم دیگر می شود.

 

باکتری های واژن
وجود باکتری های سالم در واژن کاملا طبیعی است. اما رشد باکتری های اشتباه در واژن باعث عفونت می شود.

 

یائسگی
کاهش تولید استروژن در سال های آخر باروری خانم باعث نازک شدن دیواره های واژن و خشک شدن آن ها می شود. 

 

عفونت قارچی
 بارداری، نزدیکی جنسی، آنتی بیوتیک و سیستم ایمنی ضعیف در خانم ها باعث عفونت قارچی می شوند که علاوه بر خارش، در عفونت قارچی شاهد ترشحات سفید، غلیظ و پنیری نیز هستیم.

 

تحریک شیمیایی
برخی از مواد شیمیایی مانند کرم ها، کاندوم، مواد شوینده، صابون، دستمال توالت و نرم کننده ها باعث خارش واژن می شود.

 

تصلب بافت لیچان
این بیماری نادر باعث تشکیل نقاط سفید رنگ روی پوست در نزدیکی واژن می شود که اگر درمان نشوند منجر به بروز زخم خواهند شد.

 

4راه طبیعی و خانگی برای درمان خارش واژینال :

درمان خارش واژن با عسل :
خارش واژن باعث سوزش شدید نیز میشود پس در انتخاب نسخه درمانی آن دقت کنید ، باید بدانید عسل برای تسکین و مبارزه با باکتری ها مفید است پس می تواند خارش واژینال را درمان کند .

 

روش :
بین 20 تا30گرم از عسل را روی واژن بمالید، 30دقیقه بدون پوشش باشید بعد از این مدت با آب گرم خوب موضع رابشویید تا عسل ها کاملا پاک شود، این کار را 2 بار در روز تکرارکنید.

 

درمان خارش واژن با اسیدبوریک :
اسید بوریک خاصیت ضدقارچی و ضدعفونی کنندگی دارد وخارش، سوزش  و مشکلات دیگر مشابه رادرمان می کند همچنین برای استفاده مقرون به صرفه است.

 

روش:
3 تا 4 قاشق چایخوری اسید بوریک را در نصف فنجان آب بریزید و مواد را خوب ترکیب کرده  تامخلوط همگنی بدست آید بعد محلول را با پنبه روی موضع بمالید محلول 1 یا 2دقیقه بماند سپس بشویید ،  اینکار را حداقل 1بار در روز دو هفته انجام دهید.

 

درمان خارش واژن با برگ های رزماری :
همان طورکه می دانید برگ های رزماری از رشد باکتری های به صورت جدی جلوگیری می کند ما می توانیم از این خاصیت آن استفاده کرده و محلول آنتی باکتریایی برای درمان خارش درست کنیم.

 

نسخه اورژانسی درمان خارش واژن در خانه

درمان خارش واژن با رزماری ، عسل و سیر

 

روش:
داخل قابلمه 3 یا 4فنجان آب بریزید تا بجوشد سریعا برگ های رزماری بیفزایید در قابلمه را ببندید و اجازه دهید 15دقیقه روی حرارت بماند کمی که خنک شد آن را روی موضع بمالید و کمی صبر کنید تاکاملا خشک شود ، اینکار را 2 بار در روز و به مدت یک هفته انجام دهید.

 

درمان خارش واژن با سیر:
آلیسین موجود درسیر خاصیت آنتی باکتریایی و آنتی بیوتیکی را بالا می برد و عفونت و قارچ هایی که باعث خارش و مشکلات دیگر می شود را درمان می کند. خوردن روزانه 3حبه سیر سیستم ایمنی بدن را تحریک و کمک می کند باعفونت ها به راحتی مبارزه کنید . به یادداشته باشید سیرخواصی دارد که با سوزش و خارش واژینال مبارزه می کند پس در رابطه با مصرف آن تردید نکنید.


روش :
به 4 حبه سیرپوست کنده و نصف فنجان روغن زیتون نیاز داریم .
مواد را با هم ترکیب کنید و اجازه دهید تا30 دقیقه بماند بعد محلول را 10 دقیقه روی بخش بیرونی واژن بمالید و بعد از سپری شدن زمان موضع را با آب گرم و صابون ملایم بشویید و کاملا خشک کنید . این کار را 2بار در روز و به مدت یک هفته انجام دهید ، نتیجه شما را شگفت زده خواهد کرد.