موضع گیری دولت در مورد «دختران خیابان انقلاب»

موضع گیری دولت در مورد «دختران خیابان انقلاب»

 

رییس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: حجاب و عفاف قانون کشور ما است وکسانی که برای انجام اقدام خود انگیزه سیاسی داشته باشند باید قوه قضاییه به آنها رسیدگی کند.

 

بیش از 95 درصد بانوان کشور به حجاب اعتقاد دارند
تقی رستم وندی در حاشیه نود و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور قصد ورود به موضوع دختران انقلاب را دارد، گفت:‌ بحث عفاف و حجاب موضوع جلسه شورای اجتماعی امروز نبود ولی به عنوان یک مقوله فرهنگی بایستی با بحث حجاب و عفاف مواجه شد.

 

رستم‌وندی ادامه داد:‌ البته عفاف و حجاب قانون کشور ما است و کسانی که برای انجام اقدام خود انگیزه سیاسی داشته باشند باید قوه قضاییه به آنها رسیدگی کند؛ اما کسانی که به دلیل اعتقادی و فکری گاهی اوقات دست به اقداماتی خلاف هنجارهای عمومی می زنند بایستی با آنها برخورد ارشادی و فرهنگی صورت گیرد.

 

 وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آمارهای ارائه شده در خصوص وضعیت ازدواج و طلاق توسط ثبت واحوال گفت: بحث ابتدایی جلسه شورای اجتماعی به تحلیل وضعیت ازدواج و طلاق در سال جاری و مقایسه آن با سال‌های گذشته اختصاص داشت که از طرف نماینده سازمان ثبت و احوال گزارش‌های خوبی به جلسه ارائه شد.

 

رییس سازمان امور اجتماعی کشور ادامه داد:‌ البته رشد طلاق مقوله‌ای است که طی سال‌های اخیر با آن مواجه بودیم و امسال هم با یک شتاب ثابت نسبت به سال‌های قبل طلاق افزایش یافته است البته گزارش‌های سازمان ثبت  احوال‌ 9 ماهه بود و بایستی صبر کنیم تا پایان سال اطلاعات جمع بندی شود تا در رابطه با افزایش شاخص طلاق این امر در سال 97 جمع بندی شود.

 

روند افزایشی طلاق در کشور طی ده سال گذشته
رستم وندی در پایان صحبت‌هایش گفت:‌ انتظار فعلی ما این است شاخص طلاق در کشور کاهش یابد در حقیقت طلاق در همه دنیا با زندگی مدرن شهری روند افزایشی دارد و در کشور ما نیز این روند افزایشی از ده سال پیش ادامه داشته و تلاش ما این است که شتاب را کمتر کنیم و اما اینکه واقعه طلاق در کشور کمتر شود احتیاج به کار بلند مدت دارد که بایستی بحث‌های آموزشی در کشور تقویت شود.