آتش سوزی در یک ساختمان 9 طبقه در اکباتان

آتش سوزی در یک ساختمان 9 طبقه در اکباتان

 

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، از آتش‌سوزی در یک ساختمان 9 طبقه در اکباتان خبر داد، وی در مورد این حادثه اظهار کرد: ساعت 5:51 امروز صبح آتش‌سوزی در یک ساختمان بلند مرتبه در فاز یک شهرک اکباتان اعلام شد و با توجه به حساسیتی که آتش‌سوزی در ساختمان‌های بلند مرتبه دارد،‌ ستاد فرماندهی در لحظات اولیه چهار ایستگاه را به همراه دو دستگاه نردبان بالابر و خودروهای پشتیبانی به محل اعزام می‌کند. به دلیل نزدیک بودن ایستگاه آتشنشانی،‌ اولین ایستگاه در مدت دو دقیقه به محل حادثه می‌رسد.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، در مورد جزئیات این حادثه گفت: این آتش‌سوزی در یک واحد 120 متری در طبقه هشتم یک ساختمان 9 طبقه 36 واحدی رخ داد و زمانی که آتشنشان‌ها به محل رسیدند این واحد کاملا شعله‌ور و آتش در حال سرایت به واحدهای جانبی و طبقات بالا بود. دود زیادی هم در طبقات بالا و پایین دیده می‌شد.

 

وی با اشاره به حضور افرادی در واحدها، گفت: علی‌رغم قدیمی بودن این ساختمان، اما پله‌های اضطراری در این ساختمان وجود داشت و به همین دلیل افراد زیادی از این بخش خارج شدند، اما تعدادی هم در ساختمان محبوس شده بودند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه آتشنشانان 40 نفر را از ساختمان خارج کردند، ادامه داد: آتشنشانان همزمان با عملیات خاموش کردن آتش، این افراد را هم از ساختمان خارج کردند و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت.

 

جلال ملکی گفت: خوشبختانه آتش خیلی زود خاموش و از سرایت و گسترش آن جلوگیری شد. در حال حاضر آتشنشانان مشغول ایمن‌سازی هستند و کارشناسان نیز برای بررسی علت حادثه در محل حاضر شدند.