خودروهای پلاک دیپلماتیک اجازه ورود به خط ویژه را ندارند

خودروهای پلاک دیپلماتیک اجازه ورود به خط ویژه را ندارند

 

به گزارش پرشین تک،سید محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به ورود برخی خودروهای پلاک دیپلماتیک به محدوده خط ویژه که عموما از پرسنل سفارتخانه‌های خارجی هستند، اظهار کرد: خودروهای پلاک دیپلماتیک اجازه ورود به خط ویژه را ندارند و نباید این کار را کنند.

 

وی با اظهار گله‌مندی از تردد بی‌رویه خودروهای غیرمجاز و به ویژه موتورسواران در محدوده خط ویژه گفت: خط ویژه برای تردد وسایل نقلیه عمومی و به طور مشخص اتوبوس و آمبولانس است و شخص دیگری نباید وارد آن شود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به شدت مخالف ورود خودروهایی غیر از آنچه ذکر کردم به داخل خط ویژه هستیم، بیان کرد: ورود خودروهای غیرمجاز به خط ویژه به این معنا است که یک رانت و مزیتی برای برخی افراد است که فکر می‌کنند از بقیه مردم برترند.

 

میرلوحی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از این وضعیت تدابیری اندیشیده شود، گفت: باید به احترام حمل و نقل عمومی و کسانی که از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند از ورود خودروهای غیر مجاز به محدوده خط ویژه جلوگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه حتی خودروهای پلیس هم که ماموریتی ندارند نباید وارد خط ویژه شوند، گفت: این مسئله نیازمند فرهنگسازی است و امکان دارد مشمول زمان شود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سال 66 مسئولیت‌هایی در این رابطه داشته است، ادامه داد: در آن دوره ما تصمیم گرفتیم با خودروهایی که به علت سازمانی بودن و یا برخورداری از حق ماموریت امنیتی فکر می‌کنند که می‌توانند وارد خط ویژه شوند، برخورد کنیم.

 

میرلوحی با تاکید بر اینکه حتی آمبولانس‌های فاقد بیمار نیز حق ورود به خط ویژه را ندارند، اظهار کرد: نمی‌توان برای هر خط ویژه‌ای گیت گذاشت و عدم ورود به خط ویژه باید در رفتار مردم نهادینه شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس باید با استفاده از دوربین‌هایی موجود در سطح خیابان تردد این خودروها را کنترل و ردیابی کند تا دیگر شاهد ورود خودروهای غیرمجاز به خط ویژه نباشیم.