رها سازی یک مار در حیات وحش سنندج

رها سازی یک مار در حیات وحش سنندج

آزاد کردن یک مار در طبیعت بکر سنندج ..به گزارش پرشین تک رامین اسد نژاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت : این مار عصر روز گذشته در یکی از محلات خیابان شالمان و بر روی درختی توسط کودکانی که در آنجا مشغول بازی بودند مشاهده شد و پس از تماس با این سازمان، بلافاصله آتش نشانان به محل اعزام شدند.

 

وی اظهار کرد: کار جستجوی صید این مار به دلیل مخفی شدن در بین شاخ و برگ درختان بسیار سخت و حساس بود و با تلاش های فراوان این مار 80 سانتی بدون اینکه به کسی آسیب برساند صید شد.مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج ادامه داد: آتش نشانان پس از صید این مار آن را در محدوده خارج از شهر و در دامن طبیعت رها کردند.

 

وی عنوان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصول گرم سال شاهد جنب و جوش مارها هستیم و گاهی حضور این جانور در مناطق مسکونی باعث رعب و وحشت شهروندان می شود.اسد نژاد از شهروندان در خواست کرد، در صورت مشاهده مار هیچ گونه اقدامی برای صید آن نکنند و بلافاصله این سازمان را مطلع کنند.

 

هم اکنون هشت ایستگاه آتش نشانی فعال و مجهز در سنندج وجود دارد که سه ایستگاه در نواحی منفصل و پنج ایستگاه در مناطق مرکزی قرار دارد.ایستگاه های آتش نشانی این شهرستان با 153 نفر نیرو، خدمات مختلف را به شهروندان ارائه می دهند و از بین آنها 130 نفر نیروی عملیاتی هستند./