در مورد اکسیر جوانی چه می دانید؟

در مورد اکسیر جوانی چه می دانید؟

می توان به روغن تخم هویج بگوییم اکسیر جوانی زیرا......به گزارش پرشین تک:روغن تخم هویج بسیارمفید است و نباید با روغن هویج له شده اشتباه گرفته شود. این روغن مزایای فراوانی برای جلوگیری از پیری پوست دارد. به گزارش شفا آنلاین،هویج یکی از شناخته شده ترین سبزیجات سرشار از ویتامین A و مواد مغذی جوان کننده است. روغن تخم هویج التیام دهنده طبیعی است که از گذشته تاکنون توسط یونانی ها وهندی ها استفاده می شود.

 

این بذرهای کوچک، روغن زیادی ندارد اما با توجه به تاثیر عالی آن روی صورت، روغن تخم هویج را معمولا به محصولات آرایشی گران قیمت اضافه می کنند. مانند دیگرروغن هایی که از بذرها گرفته می شود، هویج نیز تاثیرات بی شماری روی پوست دارد از جمله قابلیت جوان سازی پوست های خشک و آسیب دیده.

 

از روغن تخم هویج معمولا در آروماتراپی مراقبت از پوست و انواع لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده استفاده می شود. به ویژه آن دسته از محصولاتی که مخصوص پوست حساس دور چشم و پوست های آسیب دیده است. این روغن همچنین تاثیر التیام بخشی روی مشکلات پوستی نظیر درماتیت، اگزما و پسوریازیس داردو از آن برای کاهش ورم استفاده می شود. این روغن   به خارج شدن سموم از بدن کمک می کند.